Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

SÖZLEŞMENİN KONUSU VE TARAFLAR

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi (“Sözleşme”), Ön Bilgilendirme Formu’nda (“Form”) bilgileri mevcut olan alıcının (“Alıcı”), [ ] (“Satıcı”) tarafından faaliyetleri yürütülen www.bandanax.com adlı internet sitesi (“İnternet Sitesi”) üzerinden yapılan ürün (“Ürün”) satışına ilişkin tarafların hak ve yükümlülüklerini tespit eder.


ÜRÜNLERİN TESLİMATI

Alıcı’nın İnternet Sitesi üzerinde seçtiği ve satın almak istediği Ürün, Alıcı tarafından bildirilen teslimat adresine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Teslimat süresine ilişkin detaylar (süre vs.) İnternet Sitesi’nde düzenlenmektedir.
Ürün, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz.

Alıcı, Ürün’ü teslim aldığı anda Ürün’de herhangi bir ayıp olup olmadığını kontrol etmekle, ayıp olduğu takdirde ise; Ürün’ü kabul etmemekle ve kargo yetkilisine tutanak tutturmakla sorumludur. Aksi halde söz konusu ayıptan dolayı Satıcı’nın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Ancak Ürün’e ilişkin ayıp satın alma anında Alıcı’nın dikkatine sunulmuş ise bu durumun Alıcı tarafından bilindiği kabul edilir ve bu halde Alıcı’nın işbu maddede düzenlenen ayıplı Ürün’ü iade hakkı bulunmamaktadır.

Fişsiz, faturasız, tutanaksız ve/veya hasarlı gönderilmiş (İnternet Sitesi’nde Ürün’e ilişkin belirtilen ayıbın/hasarın dışında) olan Ürün iadeleri Satıcı tarafından kabul edilmemektedir. Ürün’e ilişkin fatura ve Ürün’ün Satıcı’ya ulaşmasını takip eden 10 (on) iş günü içerisinde Ürün bedelinin Alıcı’nın kredi kartına iade edilmesi için Satıcı tarafından girişimde bulunulur. Bedel iadesinde banka tarafından kaynaklanan aksaklıklardan Satıcı sorumlu değildir.

Alıcının cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya Hakem heyeti kararları ile Tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

Müşterimiz ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka müşteriye geri ödemesini taksitle yapmaktadır. Satıcı, bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların Müşterimizin kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. Müşterinin satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 iade yansıyacak ve müşteri iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda Satıcı, ,Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği Müşteriye nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani Satıcı, bir iade işlemi sözkonusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, Üye işyeri yani Satıcı ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince Müşteriye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, Satıcı’nın Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

Alıcı, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüd eder.

Kapat
Sepet (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.Currency